Левски и Куманово завършиха наравно в Македония

снимка: levskibasket.com

КК Куманово и Левски са с равни точки след първия четвъртфинален плейоф от Балканската лига по баскетбол.

Първият мач от плейофната серия за попадане в челната четворка на турнира завърши наравно 74:74 (16:15, 17:24, 14:22, 27:13) в Македония, след като домакините преодоляха дефицит от 15 точки и изравниха с кош при сирената.

Следващата среща е насрочена за 8 април в София, като победителят от нея ще продължи напред. Домакините от Куманово започнаха по прекрасен начин мача и поведоха с 10:2 в резултата, но добра серия доближи тима на Константин Папазов на точка от лидерите в края на първите десет минути.

Македонците продължиха да водят и през втората част, но серия от 12:2 в последните три минути даде предимство на Левски в срещата. Разликата на полувремето беше шест точки.

Третата четвъртина започна с пет поредни точки за Левски, който записа за първи път в мача двуцифрена преднина. Българите направиха още една прекрасна серия от седем поредни точки в развитието на частта и поведоха с разлика от 16 точки, като след половин час игра тя беше съкратена на 14 и баскетболистите на Левски вече се чувстваха победители.

Домакините обаче не се предадоха и започнаха последната четвъртина със серия от 11:1 точки, за да се доближат само на четири от Левски. Три минути преди края разликата беше идентична, като Ивица Димчевски пропусна стрелба от тройката, което позволи на българите да влязат в последните 60 секунди с преднина от шест пункта.

Куманово обаче се доближи на две точки само осем секунди преди края след точна стрелба от зоната за три точки на Ройс Паран, а Левски сгреши в своята атака. Това даде отличен шанс на Куманово да изравни след кош със сирената, при който точен беше Урош Лукович.

Вукашин Мандич поведе листата на реализаторите с 23 точки за Куманово, докато Иван Мишкович завърши с "дабъл-дабъл" при 16 пункта и 11 спечелени борби. За Левски с 14 точки се отчете Христо Захариев, а други трима баскетболисти добавиха по още 11, посочва БТА.