Левски допусна първо поражение в Балканската лига

снимка: SPORTA.BG

Баскетболистите на Левски регистрираха първа загуба в Балканската лига през този сезон. Възпитаниците на Константин Папазов отстъпиха с 87:80 (17:20, 15:16, 26:25, 29:19) при гостуването си на КК Куманово в Македония в третия си мач от група А на турнира.

"Сините" започнаха добре срещата и успяха да поддържат разлика от няколко точки през първите три части, но допуснаха домакините да стигнат до обрат в последната четвърт.

На полувремето Левски имаше аванс от четири точки - 36:32, а след третия период "сините" водеха с три - 61:58. Развръзката в последната част обаче не бе в полза на българския отбор, който започна да допуска много грешки, докато домакините бяха изключително ефективни и това в крайна сметка доведе до краен резултат от 87:80 в полза на Куманово и първа загуба за Левски в турнира.

Най-полезен за "сините" бе Чавдар Костов, който завърши срещата с 25 точки. Стефан Георгиев бе близо до дабъл-дабъл с 20 точки и 9 борби, а Златин Георгиев добави 14 точки.

За победителите от Куманово Ивица Димчевски стана топреализатор на мача със своите 29 точки, а Урош Лукович се отличи с "дабъл-дабъл" от 16 точки и 13 борби. Деян Микич и Мариян Яневски добавиха съответно по 11 и 10 точки за успеха.

След тази загуба Левски заема четвърто място във временното класиране в групата с актив от 5 точки след две победи и една загуба. Лидер е Галил Гилбоа (Израел) с 8 точки, пред КК Куманово, който събра 7 точки след победата над "сините".