Левски допусна първо поражение по време на подготвителния си лагер

снимка: levski.bg

Отборът на Левски записа първа загуба по време на подготвителния си лагер в Анталия. Момчетата на Стойчо Стоев бяха надиграни от четвъртия в словашкото класиране отбор на Спартак (Миава). Единственото попадение бе дело на Пекар, който се разписа от дузпа.

Стойчо Стоев започна срещата с Йоргачевич, Александров, Белаид, Нину, Минев, Цонев, Бедоя, Прохазка, Педро, Краев, Домовчийски.

Дебют за „сините” направи новото попълнение в тима Либан Абди. Сомалиецът игра през втората част от срещата, като показа добри техника и скорост.

Двата тима започнаха равностойно срещата, като Левски опитваше да овладее центъра на терена с изнесени напред защитници.

Тази тактика работеше добре до 20-тата минута, когато Луис Педро направи ненужно нарушение в наказателното поле и това значеше дузпа за словаците. Зад топката застана Щефан Пекар, който не сбърка за 1:0.

В 23-тата минута Боян Йоргачевич трябваше да се намесва, за да предотврати втори гол във вратата си.

Отговорът на столичани дойде след 15 минути, след като Валери Домовчийски бе изведен от Роман Прохазка, но ударът на нападателя бе спасен от стражът на Спартак.

Либан Абди започна втората част на мястото на Педро и атаките на Левски започнаха да минават изцяло през левия фланг. Сомалиецът изигра добри 45 минути, но не можа да помогне на новия си тим поне за изравнително попадение.

В края на срещата Мигел Бедоя и Илия Димитров изпуснаха отлични шансове за попадение.

Така Левски записа първа загуба под ръководството на Стойчо Стоев, а следващата проверка е на 10 февруари срещу тима на Петропул.