Левски детронира шампиона в Балканската лига и стигна финала

снимка: iNews.bg

Левски постигна значим успех в ЕВРОХОЛД Балканска лига и успя да отстрани действащия носител на трофея Фени Индъстрис, с което се класира за финала на надпреварата.

Възпитаниците на Константин Папазов съумяха да наложат волята си над шампиона от миналата година с 86:76 в Ган Нер, Израел. Победата за Левски бе заслужена, защото българският отбор доминираше през по-голямата част от двубоя.

Арън Харпър беше архитектът на успеха за „сините" със своите впечатляващи 30 точки, 8 борби и 6 асистенции. Маркъс Хол също се представи на ниво и наниза 18 пункта за победата, добавяйки 5 борби и 3 асистенции.

Димитър Ангелов също не разочарова и се отчете с 13 точки и 7 борби, а Стефан Георгиев завърши с 11 пункта и 6 спечелени топки.

Българският национал Иван Лилов бе най-резултатен за Фени с 20 точки, 6 борби и 3 асистенции.

В понеделник е дългоочакваният финал в турнира, като съперникът на Левски ще бъде излъчен в другия сблъсък от днес между представителите на домакините - Галил Гилбоа и Апоел Тел Авив.

"Аз бях притеснен, защото отборът на Фени има много опитни играчи. Радвам, се че успяхме да преминем през няколко кризи и показахме характер. Много съм доволен, защото за нас беше важно да се класираме за финала.

Най-силният отбор е този на Галил Гилбоа. Сега спокойствието е на наша страна, защото домакините са по-добрият отбор", заяви след мача старши треньорът на Левски Константин Папазов, цитиран от БТА.

Македонците започнаха мача по-добре и след силна игра на Лилов успяха да спечелят първата четвърт с 20:15.

През втората част звездата на „сините" Аарън Харпър наниза няколко важни коша и столичани обърнаха резултата, за имат аванс от една точка на почивката - 40:39.

Фени успя да дръпне с 51:44 до средата на третия период, но в последните пет минути на частта момчетата на Тити Папазов доведоха нещата до 63:55 в своя полза.

След отлична игра на Маркъс Хол Левски дръпна с 68:57 и до края на срещата не изпусна инициативата, за да се класира за финала на Балканската лига.