Левски буквално удари дъното, викове "Всички вън" изпратиха "сините" антигерои (СНИМКИ)

Левски официално е на последно място в класирането на А група, след като тази вечер в дерби мач на стадион "Георги Аспарухов" домакините загубиха втори пореден мач, записвайки поражение от Локомотив (Пловдив) с 1:2.

По този начин Левски не само остава на последно място, но е и единственият отбор без точки след първите два кръга. Славиша Йоканович пък е първият сърбин в отбора, който не дебютира с победа.

Още в 17' гостите изненадаха "сините" с гол на Н'Диае, но в 30' с глава Генков регистрира първото си попадение за новия тим. През втората част обаче Левски игра предсказуемо, а традиционно Камбуров наказа 26-кратните шампиони на "Герена" с гол от 20 метра - 1:2 за "смърфовете".

Левски имаше тотално превъзходство що се отнася до владеене на топката, корнери и статични положения, но нямаше никаква идея в своята игра, докато пловдивчани показаха убийствена ефективност - 3 удара и 2 гола срещу 12 удара за Левски и само едно попадение.

Агитката на Левси пък продължи бойкота си, като този път имаше малко повече хора на стадиона, но се чуваше единствено агитката на Локо (Пд).

Йоканович оправда очакванията преди мача и излезе в схема 4-1-2-2-1, като в защита заложи на Ангелов, Старокин, Пинто и Везалов. Пред тях действаше Велев, а като двойка плеймейкъри бяха Бру и Гаджев. По крилата сърбинът беше заложил на Рамос и Йорданов, а Генков поведе атаката на отбора.

Сашо Станков не направи нито една промяна в сравнение с мача с ЦСКА (0:0), като остави новопривлеченият бразилец Паулиньо на резервната скамейка.

В началните минути Левски се опита да напусне, като Гаджев и Бру се опитваха да зареждат с извеждащи пасове Генков, но това не се получаваше. От своя страна, гостите се държаха много стабилно в защита и чакаха своя момент.

Той дойде 17 минути след началото на срещата, когато при статично положение Лазаров центрира отлично в наказателното поле, защитата на Левски изпусна Н'Диае, а новото попълнение реализира безпроблемно с глава - 0:1 на "Герена".

След гола Камбуров имаше шанс, но не успя да стигне до топката преди Илиев. Постепенно "сините" създадоха няколко положения, но те не доведоха до желания резултат. Все пак в 30' Левски отбеляза първия си гол в първенството, когато Пинто напредна добре и центрира отлично към Генков, който с хубав удар с глава изравни резултата - 1:1.

До края на полувремето инициативата беше изцяло на страната на Левски, но удар на Генков бе спасен от Господинов. Той се намеси решително и при няколко центрирания на Гаджев и Йорданов.

След подновяването на играта Левски продължи да бъде по-активният отбор, но така и не създаваше нужните положения. В 57' пък Камбуров отбеляза поредния си гол с екипа на Локо Пловдив на "Герена", след като от 20 метра направи абсолютно безпомощен Пламен Илиев - 1:2.

Още в 63' домакините можеха да върнат равенството, но Господинов спаси силен удар на Бру, а при добавката Генков не успя да намери целта. "Сините" продължиха да атакуват, но без особен успех, а Рамос застраши все пак вратата в 74', но топката излезе в аут.

В края на мача Йоканович пусна и Силва, а в 88' Велев стреля силно отдалеч, но Господинов отново беше на своето място и спаси. Вутов също се появи на терена, но и той не успя да помогне. Агитката на Левски пък се включи едва в края със скандирания "Всички вън!".