Леверкузен с втора победа тази седмица

Байер (Леверкузен) поне временно се завърна в топ 4 на германската Бундеслига и се изравни по точки (16) с третия в класирането Борусия (Мьонхенгладбах), след като постигна четвъртата си победа през сезона, надвивайки с 1:0 Шалке 04 на своя „БайАрена“.

Единственото попадение за отбора на Роджър Шмид реализира германския полузащитник с турски корени Ханак Джаланглу в 53-ата минута с отлично изпълнение на пряк свободен удар, за когото това е втори гол от началото на кампанията в Бундеслигата (той се разписа при ремито 3:3 с Вердер).

„Аспирините“ могат да освободят четвъртото място за сметка на Майнц 05 още утре, ако от 16:30 часа отборът на Тодор Неделев (към момента с 14 точки) надвие като гост Волфсбург. Борусия (М) пък има шанс отново да се откъсне с 3 пункта пред Байер, но за целта трябва да се справи със съпротивата на шампиона и временен лидер Байерн (Мюнхен) в регионалното дерби.

Шалке за четвърти път през сезона прекланя глава в Бундеслигата и остава 12-ти с 11 точки, като отново тимът демонстрира слабост при гостуванията си в първенството, след като има един успех и четири поражения далеч от Гелзенкирхен.

Загубата е първа за „кралскосините“ под ръководството на носителя на трофея от Шампионска лига с Челси през 2012-та година Роберто ди Матео. Байер пък записа втора поредна победа в рамките на само една седмица, след като преди това в първенството бе навъртял три последователни равенства.

И двата отбора изиграха двубоя помежду си в седмица с мачове от Шампионска лига – в сряда „аспирините“ бяха надвили Зенит с 2:0, благодарение на други нетипични голмайстори в лицето на десния бек Джулио Донати и централния бранител Кириакос Пападопулос.

Шалке пък по драматичен начин бе победил Спортинг с 4:3 в сряда, но победното попадение на камерунския национал Ерик-Максим Чупо-Мотинг бе отбелязано от несъществуваща дузпа в добавеното време.