Леверкузен продължава с пълен актив след бой над Борусия (М)

Отборът на Байер Леверкузен записа домакинска победа с 4:2 над Борусия Мьонхенгладбах в мач от 3-ия кръг на Бундеслигата.

"Аспирините" бяха по-активния отбор по време на целия двубой и заслужено се поздравиха с успеха. Така Леверкузен постигна трета поредна победа и е на върха в класирането с пълен актив от 9 точки.

За Борусия пък загубата бе втора от началото на сезона и този неуспех остави тимът от Мьонхенгладбах на 10-то място в таблицата с актив от 3 точки.

Срещата започна с домакински натиск на Байер, който бе материализиран с два бързи гола в средата на първото полувреме. Първо Щефан Кислинг откри резултата след точно изпълнена дузпа в 23-ата минута, а в 28-ата Сидни Сам удвои преднината на "аспирините".

До края на полувремето Леверкузен изпусна още няколко положения, най-чистото от които стана в 37-ата минута, когато Кислинг нацели гредата.

След почивката обаче бе ред на гостите от Мьонхенгладбах да погледнат към противниковата врата и те успяха да стигнат до изравняване също с два бързи гола в разстояние само на две минути. Мартин Щранцъл направи 2:1 в 55-ата минута, а в 57-ата Хуан Аранго върна Борусия в мача с второ попадение за 2:2.

Радостта на Борусия обаче не трая дълго, защото четири минути по-късно (61') Сидни Сам отново даде преднина на Леверкузен, отбелязвайки втория си гол в мача.

Крайното 4:2 бе оформено от Гонзало Кастро в 72-ата минута след изстрел от границата на наказателното поле.