Леверкузен превзе "Борусия Парк"

Байер Леверкузен се откъсна на второто място в Бундеслигата, след като тази вечер на „Борусия Парк” „аспирините” надиграха трудно с 1:0 Борусия Мьонхенгладбах.

Двубоят беше много оспорван, като домакините имаха инициативата през първото полувреме, но не успяха да материализират положенията си в голове, след като най-вече Крузе се провали в опитите си да преодолее Лено.

От своя страна гостуващият тим заложи на контраатаките, а това се оказа успешната тактика в мача, след като в 62’ падна и единственият гол в срещата. След бърза атака пред наказателното поле беше изведен Сон, който с премерен удар препарира Тер Щеген и донесе победата на Леверкузен.

В заключителните минути с две отлични намеси се отчете Бред Лено, който отказа Шака и Крузе, които изскочиха на добри позиции. В края на двубоя, домакините имаха и претенции за дузпа, но такава не беше отсъдена.

Благодарение на трите си точки Леверкузен успя да се откъсне на 7 точки пред Борусия (Дортмунд). Възпитаниците на Сами Хупия имат 43 точки срещу 36 на шампионите за 2010 година, докато Мьонхенгладбах изостана на 5-о място с 33 пункта. Това беше и втора загуба у дома за Борусия.