Леверкузен отново се вмести в топ 4

Байер (Леверкузен) се възползва от равенството вчера в Рурското дерби между Борусия (Дортмунд) и Шалке, като се доближи до втория и третия в класирането на германската Бундеслига.

„Аспирините“ спечелиха с 3:1 гостуването си на Аугсбург и събраха 47 точки, с което вече изостават само на 4 от третия Шалке и на 5 от Дортмунд. Леверкузен също така се извиси на 4-ата позиция с 3 точки повече от Волфсбург, който вчера също спечели с 3:1 като гост на Вердер.

Най-добрият нападател на Байер Щефан Кислинг откри резултата в 12-ата минута, а в 59-ата Томас Вернер възстанови равенството. Хьон-Мин Сон в 81-ата и Емре Чан в 84-ата обаче донесоха ценния успех на Леверкузен, с който отборът увеличи шансовете си да окупира последното място, даващо право на участие в Шампионската лига.

Борусия (Мьонхенгладбах) продължи да затъва и от претендент за място в топ 3 (и дори топ 2 на моменти) е на път дори да застраши мястото си в евротурнирите. Тимът загуби с 0:1 гостуването си на Айнтрахт с гол на Хоселу още в 16-ата минута.

Така Борусия е вече на шесто място с 42 точки, като 7-ият Майнц е с 41, тъй като вчера загуби с 3:1 визитата си на Айнтрахт (Браушвайг) в дебюта на българския национал Тодор Неделев.

В други мачове от междинния 27-ми кръг в Бундеслигата Нюрнберг победи Щутгарт с 2:0, Хофенхайм се справи с Хановер с 3:1, а Хамбургер и Фрайбург поделиха точките след равенство 1:1.