Леверкузен отново избяга на Дортмунд

Байер Леверкузен отново се утвърди на второто място в Първа Бундеслига, след като днес "аспирините" се наложиха с 2:1 над гостуващия Щутгарт в среща от 19-ия кръг на първенството.

Така бившият клуб на Димитър Бербатов събра актив от 40 точки на сметката си, връщайки аванса си от 4 пункта пред третия Борусия Дортмунд. Снощи "жълто-черните" спечелиха трудно с 2:1 срещу аутсайдера Айнтрахт Брауншвайг.

Щутгарт пък инкасира четвърта поредна загуба в Бундеслигата, което и оставя "швабите" опасно близо до зоната на изпадащите в немския елит.

Срещата на "БайАрена" не започна никак добре за домакините, които допуснаха попадение след само 12 минути игра. Мориц Литнер бе точен за Щутгарт, пращайки топката зад гърба на Бернд Лено.

Още в 26' обаче Леверкузен възстанови равенството. Щефан Кислинг оползотвори асистенция на Симо Ролфес и прониза Свен Улрих за 1:1.

Двубоят в Леверкузен вървеше към равенство, но само пет минути преди края "аспирините" достигнаха до ценния успех. Сидни Сам асистира на Ерин Дердийок, а швейцарецът реализира за крайното 2:1 в полза на домакините.