Леверкузен изпусна да бие Шалке в напрегнато дерби

Шалке 04 и Байер Леверкузен завършиха 2:2 в среща от 29-ия кръг на футболното първенство на Германия.

Гостите поведоха с 2:0, но допуснаха домакините да отбележат два гола в последните 20 минути на мача.

"Аспирините" откриха резултата чрез Симон Ролфес в 39-та минута, който се възползва от подаване на Ларс Бендер.

Михал Кадлец вкара втория гол за Байер в 58-а минута. С попадения на Теемо Пуки в 71-та и на Рафаел от дузпа в 87-а минута Шалке 04 стигна до равенството пред близо 62 хиляди зрители.

Отборът на Байер доигра мача с човек по-малко, след като четири минути преди последния съдийски сигнал Йомер Топрак получи червен картон.

След като си поделиха по една точка двата отбора запазиха местата си в класирането на Бундеслигата. Байер Леверкузен е на трета позиция с 50 точки, пред Шалке 04 с 46 точки, посочва БТА.