Леверкузен изненада Байерн и превзе "Алианц Арена"

Байерн Мюнхен поднесе доста неприятна изненада на своите фенове, след като тази вечер пред пълните трибуни на „Алианц Арена" баварците допуснаха поражение с 1:2 от Байер Леверкузен в дербито на 9-ия кръг на Бундеслигата.

Байерн имаше по-добрите положения, но така и не реализира попадение през първата част, а в 42-ата минута Кислинг даде аванс на гостите. Мандужик (77) изравни, но 10 минути по-късно Сидни Сам донесе победата на Леверкузен.

Въпреки първото си поражението Байерн продължава да е убедителен лидер с 24 точки - с 4 повече от Шалке. Байер пък се изкачи до 5-о място с актив от 15 пункта.

През първата половина от срещата Лено се превърна в герой за Байер, след като неутрализира всяка една опасност, която баварците създадоха. Томас Мюлер и Манджукич бяха сред най-активните, но целта така и не беше поразена.

Три минути преди края на първите 45 минути гостите направиха изключителна контраатака, като Ролф с получи топката пред наказателното поле с гръб към вратата. Той се завъртя наляво и пусна отдясно на Шурлей който с перфектен пас към далечната греда осигури на Кислинг чиста позиция и нападателят на сбърка - 0:1.

През втората част домакините се хвърлиха да търсят изравняване и победа, като в самото начало удобни положения изпуснаха Мюлер и Боатенг. НА терена дори се появи Ариен Робен, който бе оставен резерва в срещата.

Мюлер и Шакири пропуснаха нови положения, преди да дойде 77-ата минута, когато Луис Густаво успя да да излъже двама в бял екип и центрира пред малкото наказателно поле, където Манджукич с глава порази целта - 1:1. Минута по-късно той отново успя да застраши вратата на гостите, но уцели вратата.

И, докато баварците продължаваха да търсят победата, те отново бяха изненадани от бързите контраатаки на Леверкузен и в 87-ата минута Кастро намери Сидни Сам в наказателното поле, който стреля с глава, топката рикошира в тази на Боатенг и влетя в мрежата на Нойер - 1:2 за Леверкузен.