Леверкузен глътна 6 аспирина от Байерн, баварците на финал за Купата (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Байерн (Мюнхен) отвя Байер (Леверкузен) с разгромното 6:2 на полуфиналите за Купата на Германия в двубой, игран на "БайАрена". Шампионите не си поплюха и с хеттрик на Томас Мюлер, два гола на Роберт Левандовски и попадение на Хави Мартинес матираха тима на Хайко Херлих. Ларс Бендер и Леон Бейли опитаха да върнат интригата за "аспирините", но неуспешно.

Още до 16-ата минута в мача паднаха 3 гола. Роберт Левандовски откри за гостите още в 3-ата след добавка, а 6 минути по-късно покачи аванса на Байерн след пас на Франк Рибери. Ларс Бендер съумя да върне едно попадение, с което накара домакините да се стабилизират до края на полувремето.

Втората част също бе повече от луда. Томас Мюлер покачи на 3:1 в 52-ата с пас на Тиаго Алкантара, а самият испанец се възползва от извеждане на Робен и наниза попадение за 4:1. Байерн не спря дотук - отново Томас Мюлер бе точен няколко минути по-късно.

Леон Бейли върна още едно попадение за домакините в 72-ата, но вече бе твърде късно. Само 6 минути след това Томас Мюлер оформи своя хеттрик и оформи крайния резултат.

Така тимът на Юп Хайнкес чака на финала победителя от мача между Шалке и Айнтрахт (Франкфурт), който е тази вечер. Байерн има рекордните 18 Купи на страната в своята витрина и ще се надява да вземе 19-ата, след като миналата година позволи на Борусия (Дортмунд) да триумфира в надпреварата.