Леванте с първа загуба за сезона след 0:2 от Осасуна

Отборът на Леванте прекъсна перфектния си старт на сезона след като записа първа загуба. Тимът от Валенсия допусна поражение с 0:2 като гост на Осасуна в среща от 10-ия кръг на испанската Примера Дивисион.

Леванте започна по блестящ начин надпреварата в Примера и при евентуален успех днес щеше да си върне първото място пред грандовете Реал Мадрид и Барселона. Това обаче не се случи защото Осасуна нямаше намерение да се предава.

Домакините нанесоха своя удар в края на първото полувреме, когато отбелязаха и двата гола. Като цяло футболистите на Осасуна започнаха по-добре срещата и успяха да материализират териториалния си натист в 40-та минута, с хубав гол на Алваро Сехудо, който стреля от 22 метра фронтално пред вратата. Минута преди края на полувремето Нино от границата на малкото наказателно поле бе точен за 2:0.

През втората част домакините останаха с човек по-малко след изгонването на голмайстора Сехудо в 62-та минута. До края футболистите на Леванте не успяха да намерят правилния път към вратата на Осасуна и записаха първа загуба за сезона.

По този начи Леванте остана на трето място с актив от 23 точки. Барселона води в класирането с 25, докато Реал е втори с 24 точки. Отборът на Осасуна излезе на седмо място с 14 точки.