Леванте подчини Осасуна у дома

снимка: levanteud.com

Леванте спечели с 2:0 у дома срещу Осасуна в среща от 26-ия кръг на испанското първенство.

Папе Кулип Диоп откри резултата в полза на отбора от Валенсия още в четвъртата минута, а Рубен Гарсия вкара второто попадение три минути преди края на първата част.

След почивката червен картон получи Виктор Каседесус от домакините, които заемат седмо място в класирането с 36 точки. Осасуна е на 12-а позиция с актив от 29 точки.

В друга среща от този кръг Малага направи равенство 1:1 у дома срещу Валядолид.

В 13-ата минута Роке Санта Крус беше оставен непокрит и реализира попадението за домакините. След това Валядолид взе инициативата и Хави Гера беше близо до изравняването.

Даниел Ларсон се разписа десет минути след почивката, след като Антонио Рукавина центрира и Манучо асистира на шведа за крайното 1:1.

Малага се намира на 14-о място в Примера дивисион с актив от 26 точки, докато Валядолид остава в зоната на изпадащите с пет точки по-малко.