Леванте обърна Атлетик и тръгна с победа през 2013-та година

Леванте надви Атлетик Билбао като домакин с 3:1 в първия мач от съботната програма на Примера дивисион.

Въпреки че футболистите на Марсело Биелса първи излязоха напред в резултата с гол на Ариц Адурис още в 6-та минута, валенсианци съумяха да обърнат развоя на срещата и да вземат трите точки. Попаденията във вратата на Горка Ирайсвос вкараха Кристиян Лел в 26-та и Висенте Ибора в 45-та минута, а след почивката Набил Ел Жар оформи крайното 3:1.

Така Леванте се доближи само на точка от четвъртото място, което дава право на участие в Шампионската лига. В момента там се намира тимът на Малага, който обаче е с мач по-малко.

Атлетик Билбао пък очевидно ще продължи с разочароващото си представяне и през 2013-та година. Миналогодишните финалисти в Лига Европа и турнира за Купата на Краля в момента са на 13-та позиция с 21 точки.

Баските започнаха срещата добре и в 6-та минута Маркел Суасаета центрира отдясно и Адурис с глава заби своето 11-то попадение от началото на сезона.

Още в ответната атака Роджър Марти можеше да изравни, но останал сам срещу стража на гостите не успя да го преодолее. Все пак в 25-та минута Кристиан Лел изравни след силен удар диагонален изстрел, който не остави шансове на Густаво Мунуа.

До голяма степен изхода на срещата бе предрешен в 43-та минута, когато директен червен картон получи Аймерик Лапорт от състава на Атлетик, който фаулира откъсващия се сам срещу Ирайсос Марти.

Домакините се възползваха веднага и в самия край на полувремето оставения непокрит в малкото наказателно поле Висенте Ибора даде предимство на своя отбор.

След почивката гостите се опитаха да изравнят, но с човек по-малко на терена им бе много трудно. Точка на спора сложи Набил Ел Жар, който в 69-та минута с удар извън наказателното поле направи резултата 3:1 и сломи всякакви надежди на баските, че могат да си тръгнат дори с точка от „Суитат де Валенсия".