Леванте нанезе първа загуба на Барса в шоу с 9 гола

Голеада беляза последната визита на Барса в Ла Лига този сезон, а феновете на каталунците за сефте преглътнаха горчив хап в първенството. Шампионите играха без голямата звезда Лионел Меси и бяха победени с 4:5 от домакина Леванте за радост на местните фенове (1:5 до 56-ата минута), което е първа загуба за вече празнуващия титлата и купата на страната тим на Ернесто Валверде след 37 мача от началото на шампионата.

21-годишният ганайски нападател Емануел Боатенг се отчете с хеттрик (9', 30' и 49'), а 22-годишният Енис Барди добави още две попадения (46' и 56') за победата. Филипе Коутиньо също записа хеттрик за Барса, разписвайки се в 38-ата, 59-ата и 64-ата минута, а Луис Суарес върна интригата в 70-ата минута за 4:5. Уругваецът имаше още една възможност малко след това, но не се възползва.