Леванте надхитри Виляреал в последните секунди

Леванте спечели с 1:0 домакинството си на Виляреал и грабна важни три точки в стремежа си да се класира сред местата, даващи право на участие в Шампионската лига.

Единственото попадение в срещата бе дело на Шави Торес в 92-ата минута на двубоя, който иначе не предостави особено много положения и красиви изпълнения в ранния час на деня.

Така Леванте временно се връща на 4-та позиция в класирането, като вече има 41 точки и изпреварва Осасуна с 2, макар тимът от Памплона още да не е изиграл срещата си от 27-ия кръг.

Виляреал продължава да има 27 пункта в актива си и остава на 17-то място - с 3 повече от Расинг Сантандер, който е под чертата, но тепърва ще се включва в неделната програма на кръга.

В 92-ата минута Рубен Суарес изпълни пряк свободен удар отляво, вратарят Диего Лопес отклони топката в гредата, след което тя се търкулна по голлинията. Притичалият Торес реагира най-бързо и от упор нямаше как да не прати кълбото в мрежата, за да донесе победата на домакините.

Иначе преди този момент Леванте не успяваше да материализира териториалното си превъзходство, като опасните удари към целта изобщо липсваха. От своя страна Виляреал пробваше епизодични контраатаки, но независимо от пасивното си поведение „жълтата подводница" стигна до гол, който обаче беше отменен от съдията.

Нилмар издебна вратаря на домакините Густаво Мунуа, който тъкмо се готвеше да прати топката в предни позиции, а нападателят на Виляреал с крак изби кълбото от ръката на стража и го вкара в опразнената мрежа.

Съдията обаче прецени, че Нилмар е фаулирал съперника си, заради което попадението в 83-ата минута не беше зачетено.