Левандовски се отпуши в класически успех на Борусия

Шампионът Борусия Дортмунд разгроми гостуващия Байер Леверкузен с 3:0 в мач от третия кръг на германското футболно първенство.

Така възпитаниците на Юрген Клоп записаха 31-и пореден мач в Бундеслигата без поражение, като 25 от тях са победи.

Матс Хумелс откри резултата с глава след центриране на Марсел Шмелцер от корнер в 29-ата минута. Десет минути по-късно Якуб Блашчиковски удвои с удар от десетина метра след отлично подаване на Лукаш Пишчек от дясно.

Роберт Левандовски направи успеха на домакините класически с глава в 78-ата минута след центриране от фаул на Марко Ройс. С успеха Борусия събра 7 точки и заема третото място в класирането.

Хановер 96 стигна до драматичен успех над гостуващия Вердер Бремен с 3:2 и запаси второто си място със 7 точки. Саболч Хущи откри от фаул в шестата минута, а четири минути след центриране на Хущи от ляво Леон Андреасен с глава удвои, реализирайки срещу бившия си отбор. Вердер върна едно попадение от дузпа в 26-ата минута.

Марио Егиман игра с ръка в наказателното поле и Аарон Хънт намали от бялата точка. В 74-ата минута Кевин де Брюин вкара от десетина метра след пас на Елиеро Елиа за 2:2. Хущи с втория си гол донесе успеха на домакините във втората минута на допълнителното време. Заради бурната си радост унгарецът получи втори жълт и червен картон и Хановер довърши мача с 10 души.

Хироши Кийотаке се превърна в герой за Нюрнберг при успеха с 3:2 като гост на Борусия Мьонхенгладбах. Японецът вкара победното трето попадение, а преди това асистира за първите два гола на Тим Клозе и Тими Симонс. Нюрнберг е четвърти в класирането със 7 точки.

Щутгарт взе първа точка за сезона след равенство 0:0 на собствен терен срещу новака Фортуна Дюселдорф.