Левандовски с исторически хеттрик за четири минути (ВИДЕО)

Нападателят на Байерн (Мюнхен) Роберт Левандовски реализира хеттрик за историческо кратко време – между 89-ата и 93-ата минута – за да помогне на Полша да разгроми с 4:0 Грузия и да запази първото място в Група D на квалификациите за Евро 2016.

Аркадиуш Милик даде аванс на домакините в 62-ата минута и изглеждаше, че срещата ще приключи с минимален успех за „дружината“, преди Левандовски с точен изстрел в 89-ата минута да не отбеляза първия си гол за вечерта.

В първата и третата минута на добавеното време обаче нападателят на Байерн оформи хеттрика си – не само най-бързият в кариерата му, но изключително важен по друга причина. Левандовски вече има 26 попадения с националната фланелка и изпревари Збигниев Бониек (24) във вечната класация по този показател, като вече заема шеста позиция.

Само едно попадение дели Лева от Герард Циешлик, но лидерът Влоджимиеж Лубански е все още далеч напред с 22 гола повече.

Така Полша с 14 точки остана на върха в класирането на Група D, като запази аванса си от 1 пред световния шампион Германия, който смаза Гибралтар със 7:0 също снощи. Шотландия е трети с 11 пункта, а четвърти е Ирландия с девет.

All Goals | Poland 4-0 Georgia 13.06.2015 HDby EuropeanLeagueLiveGoal