Лева бележи в дебюта си за Байерн

Полският нападател Роберт Левандовски се разписа при дебюта си за Байерн Мюнхен, но германският футболен шампион стигна само до равенство 1:1 в контролата пред 24126 зрители срещу третодивизионния Дуисбург като гост.

Левандовски, който беше привлечен от Борусия Дортмунд, откри резултата за баварците в 62-ата минута.

Голмайсторът на Бундеслигата за миналия сезон се разписа след извеждащо подаване на Рафиня.

Домакините изравниха седем минути по-късно след прецизен удар на Фабиан Шнелхард от границата на наказателното поле, който не даде шансове на вратаря Том Щарке.

В състава на Байерн не участваха националите, които още са в почивка след участието си на Мондиал 2014.

Двубоят пропусна и възстановяващият се след травма Франк Рибери. Капитан на баварците в контролата беше Холгер Бадщубер, който се завърна в игра през миналата седмица след 19-месечно отсъствие заради контузия.