Лестър изпусна Сити и остави Арсенал на върха

Лестър не можа да приключи изумителната си 2015-та година на първо място в класирането на английската Висша лига, след като пропусна да победи Манчестър Сити на своя стадион и се задоволи с равенство 0:0 в последния двубой преди Нова година.

„Лисиците“ имаха далеч по-добрите положения, особено през първото полувреме, докато в първия четвърт час след почивката „гражданите“ обсадиха вратата на съперника си, но без да стигнат до попадение. В последните секунди на срещата отново Сити бе отборът, който се защитаваше повече, но тимът на Мануел Пелегрини се опази от поражение

Джейми Варди и Риад Махрез отново бяха главни действащи лица за „лисиците“, но изпуснаха шансовете си да стигнат до откриване на резултата през първото полувреме. През втората част отново предимно домакините търсеха попадението, но защитата на Сити издържа и постигна стратегически хикс.

В средата на втората част съдията не отсъди чиста дузпа за Ман Сити за нарушение срещу Серхио Агуеро, мислейки си, че защитникът избива топката в корнер, когато всъщност аржентинският нападател на „гражданите“ бе фаулиран в наказателното поле.

Така Лестър с 39 точки приключва 2015-та година на втора позиция, след като Арсенал със същия актив има по-добра голова разлика. Манчестър Сити остава без победа навън във Висшата лига от септември месец, но е на трето място с 36 пункта – 1 повече от Тотнъм.

Последната победа на Лестър над Сити остава през 2003-та година с 3:0 на тогавашния стадион „Дъ Сити Ъф Манчестър“. Сити пък има само едно отбелязано попадение в последните си четири гостувания във Висшата лига.