Лесна победа за Лукойл Академик, Балкан и Рилски спортист със загуби у дома

Шампионът Лукойл Академик продължи победната си серия и в плейофите на Националната баскетболна лига, след като в първия мач от четвъртфиналите победи с 62 точки разлика Черноморец (Бургас), предава БТА.

"Студентите" се наложиха с категоричното 114:50, след като от самото начало на срещата поеха контрол над събитията на терена. Тодор Стойков и компания демонстрираха и стабилна защита, принуждавайки съперника си да направи цели 30 грешки.

Най-резултатен за тима воден от Йовица Арсич беше Бруно Шундов с 21 точки, Девин Грийн и Веселин Веселинов добавиха съответно по 19 и 16 точки, а Тодор Стойков и Ламонт Мак приключиха с по 14 и 13 точки.

За "акулите" Асен Саралийски вкара 16 точки, а Владимир Маринов се отчете с 10. Мач номер 2 от серията ще се играе на 6-и май в зала "Бойчо Брънзов" в Бургас.

Тимът на Ямбол записа трудна и изключително ценна победа като гост на Балкан в Ботевград с 65:63 точки. След много обрати в мача всичко се реши в последните секунди. Ямбол може да спечели серията още в петък, ако победи в зала "Диана".

Павел Маринов вкара 16 точки за победителите. Юлиян Радионов добави 12 точки, а с по 10 завършиха Станислав Говедаров и Николай Върбанов (11 борби). За Балкан Георги Давидов бе най-полезен с 22 точки и 9 борби. С 10 точки и 13 борби завърши Дуейн Мортън, а 8 точки вкара Ивайло Вучков.

В Самоков Рилски спортист изненадващо загуби от Евроинс Черно море (Варна) с 85:91 точки. Домакините поведоха с 12 точки - 30:18 в края на първата част. Втората част обаче бе изключително слаба за тима на Росен Барчовски, който вкара само 9 точки, а получи 21 и на полувремето губеше с 3 точки - 39:42. През третата четвърт се играеше кош за кош, а след 30 минути игра имаше равенство - 60:60. В последната част гостите от Варна водеха през цялото време и в края с два наказателни удара на Пламен Алексиев спечелиха с 6 точки разлика - 91:85.

За варненци се отличиха Пламен Алексиев и Александър Янев, които завършиха с по 19 точки, с 16 завърши Тихомир Желев, а с 13 Милчо Борисов. За Рилски спортист Александър Радоевич реализира 15 точки, 14 добави Владимир Мийович. Мач номер 2 е в петък във Варна.