Лесен мач за Атлетико срещу Билбао

Очакваният с голям интерес сблъсък между Атлетико (Мадрид) и Атлетик (Билбао) не се оказа толкова оспорван, след като домакините стигнаха лесно до успеха с 2:0 в мач от 12-ия кръг на Примера дивисион.

Атомното дуо на Диего Симеоне - Давид Вия и Диего Коща, отново беше над всички в срещата, като Ел Гуахе се разписа 32 минути след началото на двубоя, а 5 пред и почивката и Коща намери очертанията на вратата.

Давид Вия запази традицията си срещу баските, като вече има 12 гола в 12 мача срещу тях. Освен това той е отбелязал във вратата на Атлетик с всеки отбор, за когото е играл. Коща пък отбеляза 8-ия си гол на "Калдерон", бележейки във всички 5 домакински мача.

Победата отново прати "дюшекчиите" на точка зад лидера Барселона, който е с 34 точки. Реал Мадрид е далеч назад с 28. Билбао пък е 4-и, като дели мястото с Виляреал. Двата тима са с по 20 точки.

Обстановката на "Калдерон" беше страхотна, като феновете на домакините изпълниха до краен предел стадиона и бяха подготвили страхотна подготовка. Началото на мача обаче не беше на тяхното ниво, като и двата тима почнаха припряно и не създадоха много положения.

Първата по-сериозна възможност в мача се откри пред Диего Коща, който получи отляво и веднага пробва удар, който мина на сантиметри от страничния стълб. В 26' пък Горка попречи на Вия да открие резултата, намесвайки се решаващо при удар от 11 метра.

Малко по-късно обаче Ел Гуахе нямаше как да бъде спрян той получи отлично подаване в наказателното поле, а с прекрасен удар Вия реализира за 4-и път през сезона. В 40' пък Коке изведе отлично Диего Коща в наказателното поле, а нападателят в типичен стил отбеляза без проблеми - 8 минути и 2:0 за Атлетико.

Това обезвери гостите, които имаха териториално предимство, но Атлетико атакуваше много бързо и пропусна пълен разгром над съперника. Ираисос се превърна в герой, след като спаси множество положения на Давид Вия. В края Моран беше изгонен, но и това не помогна на домакините да вкарат 3-и гол.