Лендън Донован потвърди за преминаването си в Евертън под наем

галерия:

Звездата на Лос Анджелис Галакси и националния отбор на САЩ Лендън Донован потвърди, че ще се присъедини към отбора от Премиършип Евертън под наем през януари.

 

Националът на Щатите се е договорил да прекара три месеца в клуба от Ливърпул, преди да се завърне обратно в Галакси в средата на март. Това ще му помогне да натрупа нужно игрово време, за да бъде във форма за Световното първенство през лятото в ЮАР.

 

Привличането на 27-годишния Донован, който бе определен за най-добър играч за изминалия сезон в местното първенство на САЩ, би помогнало много и на мениджъра на „карамелите" Дейвид Мойс, който от доста време насам изпитва проблеми с контузени футболисти, а тима му се намира на незавидната 15-а позиция във Висшата лига - само на точка от зоната на изпадащите.