Легендата Санети се завърна с победа за Интер

Отборът на Интер записа втора поредна победа в Серия А, след като тази вечер „нерадзурите“ очаквано спечелиха домакинството си на Ливорно в среща от 12-ия кръг на първенството.

Воденият от Валтер Мацари състав изтръгна победа с 2:0, вкарвайки по един гол в двете полувремена на мача. Вратарят на гостите Франческо Барди си отбеляза кошмарен автогол през първата част, а японският национал Юто Нагатомо оформи крайния резултат в добавеното време.

По този начин Интер събра актив от 25 точки след 12 изиграни мача, но миланци остават на четвърта позиция във временното класиране. На този етап „нерадзурите“ изостават на 3 точки зад Ювентус и зона „Шампионска лига“, но „бианконерите“ са и с мач по-малко. Ливорно остава 14-и с 12 точки до момента.

Несъмнено обаче акцентът на вечерта бе завръщането в игра на голямата легенда на Интер Хавиер Санети. 40-годишният аржентинец се появи на терена за първи път от 6 месеца насам, откакто скъса ахилес в Сицилия. Както и можеше да се очаква, Ил Капитан бе посрещнат с бурни овации от тифозите на „Сан Сиро“. Санети бе в групата и при гостуването на Удинезе преди седмица, но тогава той така и не влезе в игра на "Фриули".

24f05663-c8d7-93c1-5a0c-539e9dd06455

Валтер Мацари отново заложи на схема 3-5-1-1, като изнесен в предни позиции бе Родриго Паласио. Зад аржентинеца действаше Фреди Гуарин, докато Рики Алварес, Естебан Камбиасо и Сафир Тайдер стартираха в полузащита. Юто Нагатомо и Джонатан оперираха по двата фланга. Ветеранът Валтер Самуел замени наказания Жуан в защита.

Ливорно заложи на Паулиньо и Лука Силигарди в предни позиции, но днес нападателите на гостите нямаха ден.

Първите опасности пред вратата на Ливорно станаха факт след центрирания, но завършващият удар убягваше на домакините. В 18' Джонатан засече центриране на Тайдер, но в аут. Малко след това с глава стреля и Родриго Паласио, но аржентинецът също не бе ефективен.

Постепенно обаче се стигна до 28', когато вратарят на Ливорно Франческо Барди подари първия гол на Интер. Стражът опита да улови центриране на Джонатан, но по кошмарен начин оплете кълбото в собствената си мрежа за 1:0.

В добавеното време на първата част, Франческо Барди все пак се реваншира частично за гафа си. Рикардо Алварес стреля силно в очертанията на вратата, но този път стражът показа класа и спаси.

88c2071c-b4f4-87ce-b4bb-9109b08760b0

През втората част Интер подходи по-прагматично към двубоя, като „нерадзурите“ предпочетоха да запазят крехкия си аванс, отколкото да се впускат в чести атаки за втори гол.

В 73' домакините бяха близо до удвояване на резултата, но и този път Барди се намеси. Естебан Камбиасо комбинира с Паласио, а изстрелът на „осмицата“ бе париран от вратаря.

Десет минути преди края трибуните на „Стадио Сан Сиро“ изригнаха в един глас, защото край тъчлинията се появи Хавиер Санети. Великият капитан на Интер осъществи дългоочакваното си завръщане след тежка контузия, заменяйки Сафир Тайдер. Ветеранът светкавично се включи в средната линия на домакините, помагайки за неутрализирането на финалния натиск на Ливорно.

По-офанзивната игра на гостите даде резултат в добавеното време на мача, но за тяхно съжаление – негативен. „Нерадзурите“ се възползваха от празните пространства в половината на Ливорно, а в заключителните минути Юто Нагатомо реши всичко с втори гол в мрежата на Барди. Японецът получи подаване от резервата Матео Ковачич и с премерен изстрел сложи точка на спора.