Легенда в борбата: Нашите сами са си виновни

Петкратният световен и европейски шампион и трикратен сребърен медалист от олимпийски игри в класическата борба Александър Томов е крайно разочарован от представянето на борците ни в Пондон.

"Аз три пъти оставах в подножието на олимпийското злато, но търсех вината само в себе си. И сега е така - борците сами са си виновни.

Елис Гури имаше сериозна травма в рамото, но това не трябва да бъде оправдание" , заяви легендата, цитиран от вестник "7 дни спорт".

Sporta.bg припомня, че класиците ни претърпяха истински крах на Олимпиадата в Лондон - началото бе дадено от Александър Костадинов, който загуби още на старта на Игрите в английската столица.

Иво Ангелов пък се препъна в световния шампион в категорията си до 60 килограма.

След това той бе изтеглен от съперника си до репешажите, но остана в подножието на отличията и се прости с олимпийската си мечта.

Христо Маринов претърпя голямо разочарование в Лондон, след като загуби още първата си схватка и отпадна безславно от турнира в категория до 84 килограма.

Елис Гури отпадна на 1/4 финалите в категория до 96 килограма и не бе изтеглен от опонента си до репешажите, с което също приключи Олимпиадата без медал.

Днес на тепиха излиза Станка Златева - единствената ни представителка в свободния стил при жените.