ЛеБрон задмина по отбелязани точки иконата Майкъл Джордан (ВИДЕО)

Лос Анджелис Лейкърс претърпя четвърта поредна загуба - 99:115 от Денвър у дома, в исторически мач за ЛеБрон Джеймс. Джеймс размина Майкъл Джордан в топреализаторската листа за всички времена и вече е на четвърта позиция в нея.

Още през първото полувреме на мача, със 17 точки, Джеймс си гарантира това, като вкара повече от 32 292 точки,колкото има Джордан в кариерата си. Това се случи в средата на втората четвърт, с 39-а точка за Лейкърс в двубоя.

Лидерът Карим Абдул-Джабар е с 38 387.

Иначе ЛеБрон приключи мача с 31 точки и бе най-резултатен за своите. За Денвър Никола Йокич финишира с 12 точки и 17 борби, Уил Бартън реализира 23.

Какво сподели ЛеБрон след мача: За едно хлапе от Акрън, Охайо, което се нуждаеше от вдъхновение, Ем Джей бе точно това. Гледах го и исках да бъда като него, да стрелям като него, да се изплезвам като него и да нося кецовете с неговия знак. Исках децата някога да гледат на мен, както аз на него и това сега е просто лудост. Повече от лудост!” трудно сдържаше емоциите си Джеймс.