ЛеБрон и Джордж продължават да доминират

Шампионите от Маями Хийт продължиха със силното си представяне и записаха 5-а поредна победа тази нощ, след като разгромиха Орландо Меджик със 120:92, и то като гост.

"Горещите" почнаха силно с 16 безответни точки, но силната игра на Арън Афлало задържа домакините в срещата до полувремето, но след това Маями натиснаха педала и след 36:22 в третата четвърт си подпечатаха победата.

В срещата отново не игра Дуейн Уейд заради проблеми с колената, но за сметка на това голяма част от баскетболистите на Ерик Сполстра се разиграха, докато треньорът се превърна в човека с най-добър коефициент на победи/загуби от всички треньори с над 400 мача в НБА.

Най-резултатен за победителите беше ЛеБрон Джеймс, който отбеляза 21 точки, но само 10 от тях бяха от игра, Към тях той добави 7 асистенции и 6 борби. Бош вкара 18 пункта, а ветеранът Джеймс Джоунс наниза 17, заменяйки достойно контузения Уейд. Най-резултатен в мача пък беше Арън Афлало с 30 точки, но той се загуби през второто полувреме.

В най-интересната среща за вечерта Ню Йорк Никс продължиха с пропадането си, след като Индиана Пейсърс измъкнаха победа със 103:96 след продължения в "Медисън Скуеър Гардън".

През първата част Никс задържаха аванс от 5 точки, най-вече заради добрата игра на Кармело Антъни, който наниза 17 точки по почивката, но след нея вкара едва един кош от игра.

Пол Джордж пък се разигра през втората половина на срещата, а именно той беше фаулиран от Иман Шъмпърт в края на редовното време, а крилото вкара и трите наказателни удара, пращайки мача в продължения след пропуск на Антъни. В продълженията Джордж вкара 9 от 14-те точки на Инидана и донесе победата.

Младата звезда завърши с 35 точки и 5 откраднати точки, докато Дейвид Уест добави дабъл-дабъл с 10 точки и 10 борби. С 23 пункта се отчете Джордж Хил. За Никс 30 наниза Антъни, а Джей Ар Смит - 19.

В друг вълнуващ сблъсък Далас Маверикс излъгаха Хюстън Рокетс и победиха със 123:120, а Монта Елис и Дирк Новицки вкараха цели 72 точки - 37 за гарда и 35 за ветерана на тексасци.

Немското чудовище мина и Реджи Милър във ранглистата на най-резултатните играчи в историята на НБА, като вече се намира на 15-о място. Дуайт Хауърд пък записа най-силната си вечер с екипа на "ракетите", реализирайки 33 точки. Той добави и 11 борби, но това не стигна на гостите за победата.

Шарлот - Бруклин - 95:91
Кливланд - Вашингтон - 91:98
Ню Йорк - Индиана - 96:103 (след продължение)
Орландо - Маями - 92:120
Филаделфия - Торонто - 98:108
Атланта - Детройт - 93:85
Милуоки - Портланд - 82:91
Минесота - ЛА Клипърс - 98:102