ЛеБрон Джеймс с невероятен мач за победа на Маями

ЛеБрон Джеймс изигра един от най-добрите си мачове през този сезон и вкара тройка по-малко от секунда преди края на мача на Маями в Сан Франциско.

Шампионите се наложиха драматично със 111:110. Домакините обърнаха мача в средата на четвъртата част, когато намалиха на 84:87, след което се заигра кош за кош.

Джеймс завърши с 36 точки, 13 борби и девет асистенции, запазвайки най-доброто от себе си за последните минути на мача. Той имаше 14 успешни от 26 стрелби от игра, като беше с основен принос за аванса от 21 точки на своя отбор в третата част.

Крис Бош добави 19 точки и 5 борби , а резервата Майкъл Бийзли завърши с 16 за шампионите, които имат 37 победи и 14 поражения, на 2-о място в Източната конференция. Стивън Къри от домакините, който също е част от стартовите петици на Мача на звездите, реализира 29 точки и добави 7 асистенции. Дейвид Лий вкара 21 точки и спечели 11 борби.

В дербито на Западната конференция Клипърс пречупи Портланд със 122:117, като домакините са лидери в Тихоокеанската дивизия с 37 победи и 18 поражения. Портланд е на 2-о място в Северозападната дивизия с 36/17.

Блейк Грифин вкара 36 точки за домакините, а Крис Пол се отличи с 20 точки и 12 асистенции. Мачът беше доста оспорван и двата отбора се размениха лидерството в резултата 40 пъти.

Крис Пол реализира 10 от 15-те си стрелби от игрови ситуации, като показа завидна форма след дългото отсъствие заради лечение на отлепени раменни стави и сухожилия. Джамал Крофорд добави 25 за Клипърс, а Ла Маркъс Олдридж също с толкова беше най-резултатен за Трейлблейзърс.

Лидерът на Изток Индиана допусна поражение със 73:81 на собствен терен от Далас, но въпреки това води с 40/12. Монта Елис вкара 23 точки и 9 борби, а Дирк Новицки добави 18 за Маверикс. Гостите от Далас спечелиха шест от седемте си мача като гости в този период с баланс 32/22 заемат средата на класирането на Запад.

Джордж Хил с 14 точки, Даниел Грейнджър и Ланс Стивънсън с по 13 бяха топстрелците за домакините.

Сан Антонио се наложи над Бостън със 104:92 в една от класиките в НБА, като Тим Дънкан блестя за гостите с 25 точки, от които 23 бяха реализирани във второто полувреме.

Марко Белинели се отличи с 16 точки, 11 борби и 8 асистенции за гостите, които играха без гардовете си Тони Паркър и Ману Джинобили, както и без Тиаго Сплитер- всички заради контузии извън терена. Лидерът в Атлантическата дивизия Торонто отнесе на собствен терен Атланта и постепенно увеличава аванса си на върха тук. Канадците биха 104:83 и вече имат баланс 28/24. ДеМар Де Розан завърши с 31 точки, Кайл Лоури пък приключи мача с 16 точки и 13 асистенции.

Индиана - Далас 73:81
Орландо - Мемфис 81:86
Торонто - Атланта 104:83
Бостън - Сан Антонио 92:104
Бруклин - Шарлът 105:89
Детройт - Кливланд 89:93
Ню Йорк - Сакраменто 101:106 след продължение
Хюстън - Вашингтон 113:112