Леброн Джеймс изведе Маями до първа победа над Чикаго за сезона

Отборът на Маями Хийт изравни финалната серия в Източната конфреренция на НБА, след като постигна победа с 85:75 при гостуването си на Чикаго Булс в мач номер 2 от серията. Това бе и първа победа за „горещите" над „биковете" въобще през този сезон.

Най-полезен за успеха на Маями бе Леброн Джеймс, който завърши срещата с дабъл-дабъл от 29 точки и 10 борби. При резултат 73:73, седем минути преди края на мача, Леброн се развихри и изведе „горещите" до победата, отбелязвайки 9 от последните 12 точки за своя отбор. Останалото свърши Дуейн Уейд, който вкара 24 точки и овладя девет борби. Другата голяма звезда в отбора на Маями - Крис Бош допринесе с „едва" 10 точки и 8 борби.

Домакините от Чикаго пък регистрираха ужасен процент на успеваемост при стрелбата, реализирайки едва 34 процента от ударите си и логично загубиха мача. Дерик Роуз отбеляза 21 точки, но резултатите му от стрелбата бяха трагични, след като успя да вкара едва 7 от 23-те си опита. Освен него, само Луол Денг успя да завърши с двуцифрен точков актив - 13.

Пет минути преди края, двубоят бе прекъснат, заради свиреп сблъсък между Дуейн Уейд и турския национал Юмер Ашък, след който на Уейд му кървеше лакътя, а на Ашък - врата. За щастие после нямаше тежки последствия - двамата се изправиха и продължиха мача.

Третият мач от финала между Маями и Чикаго е на 23 май, рано сутринта българско време, като серията се пренася в Маями за следващите два мача.