Лазаня посече Интер в края и смълча „Меаца“ (ВИДЕО)

Интер бе на косъм от 10-ата си победа в Серия А с минимално изражение 1:0, когато в 92-ата минута феновете на „Джузепе Меаца“ бяха покрусени от изравнително попадение на Кевин Лазаня, с което новакът Карпи открадна по сензационен начин равенство 1:1, и то с човек по-малко.

В 39-ата минута Родриго Паласио откри головата си сметка за сезона в Серия А и се отплати на треньора Роберто Манчини, който му гласува доверие сред титулярите за първи път от шест двубоя. 34-годишният нападател се бе разписвал в турнира за Купата на Италия, но едва срещу Карпи реализира първото си попадение в Калчото (миналият сезон той имаше 8 гола) с едно от първите си докосвания в двубоя изобщо.

„Нерадзурите“ бяха на път да изпратят най-успешната си седмица от един месец насам, след като преди няколко дни се класираха на полуфинал в турнира за Купата на Италия с успех 2:0 на гости на лидера Наполи.

Голът на Лазаня обаче затвърди падението на Интер от върха, което започна преди Коледа с домакинска загуба 1:2 от Лацио и бе продължено през 2016-та с друго домакинско поражение – 0:1 от Фрозиноне, като попадението пак падна в добавеното време. Прибавяйки и двете поредни равенства – 1:1 с Аталанта и сега 1:1 с Карпи, то не е изненадващ фактът, че „нерадзурите“ вече изпускат от поглед водача Наполи.

След като по същото време „партенопеите“ сразиха с 4:2 Сампдория като гости, те вече имат 47 точки на върха в класирането. Интер и Фиорентина са с по 41 („виолетовите“ удариха Торино с 2:0 в ранния мач за деня), а Ювентус е втори с 42 и мач по-малко - „Старата госпожа“ посреща Рома в късното дерби на кръга в неделя. Карпи е 18-ти с 18 точки.

Интер, Верона и Удинезе продължават да са единствените отбори без отбелязан гол в първите 15 минути на мачовете си, но „нерадзурите“ започнаха силно двубоя с новака и се постараха да обстрелват вратата му няколко пъти в самото начало, макар и от дистанция.

Първото истински чисто положение обаче бе в актива на гостите, когато в 19-ата минута Жуан Жесус направи неубедителна намеса в защита и позволи на Джери Ембакогу да пробие в наказателното поле. Силният му шут обаче бе уловен от Самир Ханданович, който нямаше повече работа през първата част, но отново се намеси блестящо в критичен момент за своя отбор.

В 28-ата минута Интер за малко не поведе в резултата, след като центриране от дясното крило бе засечено с интересна парабола на далечната греда от Родриго Паласио. Неговият изстрел с глава затрудни стража на Карпи Вид Белеч и той увисна, но от голлинията бранител успя да изчисти и да предотврати един от най-красивите голове през сезона.

В 38-ата минута Карпи създаде напрежение в противниковото наказателно поле с два поредни корнера, но след второто изпълнение домакините организираха бърза контраатака. Адем Ляич проби по лявото крило и центрира в пеналтерията, но топката не бе изчистена добре и попадна в краката на Иван Перишич. Неговият шут от 12 метра рикошира на пътя на непокрития Паласио, който пред опразнената врата нямаше проблем да открие резултата – 1:0.

До края на първата част Перишич със силен изстрел от малък ъгъл облиза страничната греда, а гостите имаха основателни претенции за дузпа, след като Джейсон Мурийо (отбелязал си автогол при равенството 1:1 с Аталанта в миналия кръг) спря с ръка мощен шут в наказателното поле.

След 60-ата минута гостите станаха доста по-заплашителни с набезите си и въпреки че Ханданович нямаше основания да показва класата си, то бранителите пред него определено изпитваха трудности да блокират ударите на съперниците. За сметка на това от началото на втората част Интер можеше да се похвали, освен с безплодна обсада на наказателното поле на Карпи, само с далечен шут на Фелипе Мело, който Белеч с мъка изби в корнер.

В последния четвърт час обаче домакините повишиха по-сериозно оборотите, очевидно усетили, че съперникът им може да поднесе неприятна изненада. Това доведе до няколко ситуации пред вратата на Белеч, най-опасната от които в 82-ата минута, когато Ляич центрира остро в наказателното поле. Мело с глава засече топкаа, но стражът на Карпи се отличи с прекрасна намеса, а при добавката на полупразна врата Паласио стреля право в тялото на падналия вратар и някак си не можа да увеличи аванса на тима си.

В 83-ата минута Лоренцо Пашути по невнимателен начин си изкара втори жълт картон за нарушение в атака срещу Миранда, с което гостите останаха с човек по-малко. Секунди по-късно Мауро Икарди можеше да елиминира интригата, изведен сам срещу вратаря в наказателното поле, но така и не отправи удар, след като бе блокиран от Алесио Романьоли.

Въпреки тези пропуски, едва ли някой фен на Интер си е представял, че намиращият се в зоната на изпадащите новак може да открадне точка на „Меаца“, и то с десетима души в последните минути.

Точно това се случи обаче в 92-ата минута, когато Кевин Лазаня бе изведен зад защитата на домакините и с чудесен диагонален шут покрай Миранда успя да матира Ханданович за шокиращия краен резултат 1:1.