Латвия спря Франция за чевъртфиналите

Латвия победи Франция с 3:1 и сложи край на надеждите на французите за класиране на четвъртфиналите на Световното първенство по хокей на лед. Мартинс Сипулис, Янис Спруктс и капитанът Лаурис Дарзинс вкараха головете за латвийците. Жюлиен Десрозие бе точен за тима на Франция, който остава шести в класирането.

В другия мач от група В Русия победи Австрия с 8:4 и оглави класирането. Мачът бе без значение за руснаците, които продължават на четвъртфиналите и дори в един момент Сборная губеше с 2:3, но успя да обърне резултата в своя полза. Иля Ковалчук се отличи с гол и две асистенции, а вратарят Семьон Варламов спаси 32 удара.

В група А Канада излезе начело след победа над Словения с 4:3 след продължение. Стивън Стамкос вкара решителния гол за успеха на канадците в продължението.

Дания надигра Беларус с 3:2 в другия мач от групата, но и двата отбора нямат шансове за фазата на елиминациите, посочва БТА.

Австрия и Словения изпадат в дивизия 1 и техните места ще бъдат заети от Казахстан и Украйна.

Световно първенство по хокей на лед в Елитната дивизия, груnова фаза:

Група A в Стокхолм:
Дания - Беларус 3:2 (2:0,1:2,0:0)

Канада - Словения 4:3 след продължение (0:2,2:1,1:0)

8. Австрия 7 2 5 18:29 5

* Първите четири отбора от всяка група се класират за четвъртфиналите, последните тимове отпадат в дивизия 1.