Лампард избухна срещу родния си отбор

Челси се възползва по най-добрия начин от равенството 3:3 между Ливърпул и Евертън в дербито на Мърсисайд, като се изравни по брой точки с „червените“ от „Анфийлд“ на второто място в класирането, печелейки с 3:0 визитата си на Уест Хям.

„Сините“ имаха отговорна задача на „Болейн Граунд“ срещу съгражданите си, като все пак изковаха втората си победа като гост в 12-ия кръг на английската Висша лига. Още в рамките на първото полувреме Челси стигна до комфортен аванс в резултата, като Франк Лампард наказа бившия си тим в 21-ата минута с гол от дузпа, а Оскар дош Сантош в 34-ата покачи на 0:2.

Последният гол в мача падна в 82-ата минута и отново бе дело на Лампард, който в типичния си стил от границата на пеналтерията простреля мрежата на домакините с премерен изстрел по земя – 0:3.

Така Челси вече има 24 точки и се изравнява по актив с Ливърпул на второто място в класирането след 12 кръга, като все пак „червените“ имат по-добра голова разлика. Лидер продължава да бъде Арсенал с 28 пункта, след като днес „артилеристите“ надвиха с 2:0 Саутхямптън в един от най-любопитните мачове от уикенда на Острова.

Франк Лампард прекрати неприятна голова суша от цели 10 последователни мача без попадение, като откри резултата от дузпа срещу отбора, от който започна кариерата си във футбола.

Уест Хям е една от любимите жертви на Лампард, защото английският национал се е разписвал в 5 от последните 5 мача срещу „чуковете“, а като цяло това бе 3-ият му гол от дузпа срещу този тим.

Попадението на Оскар пък бе 5-то за него в Премиършип и 6-то от началото на сезона, след като се разписа веднъж срещу Базел в първия кръг на груповата фаза на Шампионската лига при поражението с 1:2 от отбора на Иван Иванов.

Жозе Моуриньо постигна едва втората си победа като гост през сезона, но като цяло във вечната класация по този показател сред мениджърите в Англия Специалния е на първо място – той е печелил средно по 2.05 точки при всяко свое гостуване начело на елитен тим от Премиършип.