"Лалетата" удариха Китай насред Пекин (ВИДЕО)

Холандският национален отбор завърши сезон 2012/2013 с победа с 2:0 навън срещу Китай в приятелски мач, игран в Пекин.

Още в 11-ата минута Робин ван Перси превърна в гол отсъдена дузпа и се изкачи на трето място в листата на голмайсторите на "оранжевите" за всички времена с 35 попадения.

Преди него са само Патрик Клуиверт с 40 гола и Денис Бергкамп, който е реализирал 37 гола. Фаас Вилкес и Рууд ван Нистелрой също имат по 35 вкарани попадения за националния тим на Холандия.

Само две минути след откриването на резултата Цин Шън получи директен червен картон заради грубо нарушение.

В средата на второто полувреме Уесли Снайдер засече центриране на Ариен Робен и оформи крайното 2:0.

Това е четвъртата поредна победа за световния вицешампион. Холандия няма загуба в последните си 10 изиграни срещи.