Лацио взе комфортен успех над Лече

снимка: ройтерс

Отборът на Лацио се наложи като гост над тима на Лече в среща от 25-ия кръг на Серия А с 2:0. Головете за „римските орли" отбелязаха Фоджа в 10-ата и Коларов в 50-ата минута.

 

Въпреки резултатът, мачът бе оспорван. Още в първата минута домакините от Лече удариха гредата след изстрел на Сасиа. Лацио обаче първи стигнаха до гол чрез Паскуале Фоджа в 10-ата минута. Той стреля от лявата страна на наказателното поле и с техничен удар преодоля вратаря.

 

Футболистите на Лече се опитаха да нападат по-усърдно и да върнат попадението, но често изпадаха в капана на засадата, поставян от бранителите на Лацио. Те стигнаха до нова греда в 29-ата минута чрез Трибочи, но не и до попадение.

 

След подновяването на играта Лацио успяха да удвоят преднината си. Фоджа този път асистира за гола на Александър Коларов, който вкара почти невъзможен гол в 50-ата минута на мача, вкарвайки топката точно между напречната и дясната греда на вратаря Бенуси.

 

След този кръг, Лече вече са в зоната на изпадащите, докато Лацио са в средата на класирането с 35 точки, на осем зад шестия Рома, който заема последното място, даващо право на участие в Европа.