Лацио удържа Ювентус в Торино за 0:0

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Ювентус не успя да победи като домакин тима на Лацио в среща от 13-ия кръг на Серия А. Двата тима завършиха 0:0 в Торино.

Голяма вина за този резултат имат пропуските на домакините. Юве бе по-добрият отбор в срещата като ториници могат да съжаляват за изпуснатата победа. Лацио предимно се защитаваше в този мач като не отправи нито един удар във вратата на Буфон.

След тази точка Юве продължава да бъде лидер в класирането с актив от 32 точки пред Интер (27), но „нерадзурите" имат мач по-малко. Лацио събра 23 точки и заема пето място.

Изненадата в състава на Ювентус бе включването на Пол Погба, който наскоро се извини на ръководството за това, че закъснява за тренировка. В предни позиции за „старата госпожа" бе Фабио Куалиарела, подпомаган от Себастиан Джовинко. Андреа Пирло бе наказан и пропусна този двубой.

Ювентус започна по-силно срещата и натисна своя съперник още в началните минути. Джовинко бе много бърз и притесняваше отбраната на гостите. Вратаря Маркети се обърка при една топка, но успя да я изчисти преди Джовинко да я открадне. В 19-та минута отново Джовинко бне много опасен, като Маркети трудно изби неговия удар. След това пък малко не достигна на Куалиарела при добавката.

Няколко минути по-късно Джовинко пое топката с прекрасно отиграване и излезе на стрелкова позиция, но ударът му мина встрани от вратата. От своя страна Киелини се справи добре при опасна атака на Ернанес в една от малкото ситуации за Лацио в предни позиции през първата част.

Второто полувреме нещата се развиваха по същия начин като опасните положения бяха пред вратата на Лацио. В 61-та минута Маркети се намеси изключително добре при удар на Видал.

Клудио Маркизио бе много близо до гола след като засече от няколко метра центриране на Исла, но топката мина покрай гредата. В 75-та минута дори Бонучи начели гредата след удар с глава.

В последните минути Лацио се прибра плътно в своята половина, докато Юве натискаше здраво. В игра се появи и Никлас Бендтнер. До края обаче домакините нямаха чисто голово положение въпреки, че задържаха топката пред наказателното поле.