Лацио смаза Сампдория в битка за третото място (ВИДЕО)

Лацио даде сериозна заявка за намеренията си да участва в групите на Шампионска лига от следващия сезон, след като категорично надви един от преките си конкуренти са третото място – Сампдория – с 3:0 на стадион „Олимпико“ в първия мач от Серия А за новата 2015-та година.

„Орлите“ зарадваха феновете си по трибуните с отлично представяне и откриха подобаващо 17-ия кръг в Калчото, нанасяйки едва второто поражение на отбора на Синиша Михайлович през кампанията до момента.

Основният инструмент за успеха на домакините бе бразилският офанзивен халф Фелипе Андерсон, който вкара един и подаде за другите два гола на тима си. 21-годишният южноамериканец блесна за първи път с екипа на „орлите“ при равенството 2:2 с Интер на „Джузепе Меаца“ в последния мач за 2014-та, когато реализира по впечатляващ начин и двете попадения на столичани.

Благодарение на победата Лацио увеличи актива си на 30 точки и се установи еднолично на трето място в класирането, извисявайки се с 3 пункта преднина пред Сампдория и Наполи, който е с мач по-малко. Днес от 19 часа възпитаниците на Рафаел Бенитес гостуват на предпоследния Чезена.

4129453

Лацио откри резултата в 38-ата минута след добре изградена атака по левия фланг с пробив на Андерсон, който върна кълбото назад в наказателното поле за непокрития Марко Пароло, за когото не бе трудно от десетина метра да простреля мрежата на Емилиано Вивиано – 1:0.

Само 180 секунди по-късно Андерсон собственоръчно прати кълбото зад гърба на вратаря на гостите и донесе ключово предимство от два гола на тима си малко преди почивката. Бразилецът с премерен изстрел извън очертанията на наказателното поле се разписа по ефектен начин за 4-ти път в последните три срещи на „орлите“.

Андерсон с фамозен рейд между трима противници в 66-ата минута предостави кълбото на празна врата за елементарно голово докосване на Филип Джорджевич, който фиксира крайния резултат 3:0. С подаването Андерсон вече е реализирал или асистирал за 8 от последните 10 гола на „орлите“.