Лацио сложи тройка на новака Чезена за първа победа в Серия А

Отборът на Лацио постигна класическа победа с 3:0 над гостуващия на стадион “Олимпико” в Рим новак Чезена в мач от 2-ия кръг на Серия А.

За “орлите” това бе първи успех през новия сезон в Калчото след загубата от Милан (3:1) на старта на кампанията.

Възпитаниците на Стефано Пиоли искаха да се реваншират пред собствена публика и си го изкараха на Чезена.

Антонио Кандрева откри резултата след 19 минути игра, а през второто полувреме паднаха нови два гола във вратата на гостите.

Първо Марко Пароло удвои в 55’, а крайното 3:0 бе оформено от Стефано Маури в последната минута на редовното време (90’).

След тази победа Лацио спечели първите си три точки и се отлепи от дъното на класирането, докато Чезена вече стори това в първия кръг след минимален домакински успеех над Парма (1:0).