Лацио се спаси на косъм в Трабзон

Римският гранд Лацио измъкна една точка при днешната си визита на Трабзонспор в мач от група J на Лига Европа, като срещата на „Хюсеин Авни Ачер" завърши при драматично равенство 3:3.

Домакините определено могат да съжаляват, имайки предвид, че минути преди края турският отбор водеше с 3:1. Два гола на Серджо Флокари обаче спасиха „небесносините" от първо поражение в групите на турнира.

Така и двата тима остават с актив от 4 точки на сметката си, след като постигнаха победи в първите си мачове от групата. Тогава Трабзонспор спечели визитата си на Аполон в Кипър, докато Лацио победи минимално Легия Варшава на своя „Олимпико".

Първото полувреме протече кошмарно за възпитаниците на Владимир Петкович, като резултатът на почивката бе 3:1 в полза на Трабзонспор.

Ердоган откри за домакините в 12', а Миерзейевски удвои десет минути по-късно. Онази върна един гол за Лацио в 29', но бразилецът Пауло Енрике покачи на 3:1 в 34'.

Трабзонспор вече се виждаше победител в срещата, преди обаче Лацио да срази трибуните с двоен удар между 84' и 85'.

И двата гола бяха дело на резервата Серджо Флокари, който замени Антонио Кандрева след почивката. Първо той се разписа след асистенция на Кейта, а минута по-късно оползотвори и подаване на Переа, вкарвайки за крайното 3:3.

В другия мач от група J, полският Легия Варшава почти елиминира шансовете си за класиране, губейки с 0:1 домакинството си на Аполон. Единственият гол в мача отбеляза Гастон Сангой в 56'.