Лацио се самоуби срещу последния в Серия А

Лацио пропусна да вземе първи успех като гост през новия сезон в Серия А, след като буквално спря да игра и остави новакът Сасуоло да стигне до драматично равенство 2:2 в мач от 6-ия кръг на първенството.

Двата отбора си размениха по няколко добри положения през първата част, но гол така и не падна. Второто полувреме бе далеч по-интересно, а в него паднаха цели 4 гола.

Завърналият се сред титулярите Антонио Кандрева беше в основата на първия гол, след като негово центриране беше засечено от Диаз и римляните поведоха с 0:1. Само 4 минути по-късно Кандрева сам реализира и даде комфортен аванс на своите.

Гостите решиха, че са си свършили работата и позволиха на Сасуоло да установи траен натиск и логично се стигна до равенството. Първо Скелото в 56' се възползва от грешка в защитата и с глава изравни, а в 77' Флорес възстанови равенството.

До края на срещата домакините можеха да стигнат и до първи успех в първенството, но не се възползваха от открилите се шансове. Въпреки това Сасуоло записа второ поредно равенство, след като през седмицата направи 1:1 срещу Наполи на "Сан Паоло".

Въпреки точката отборът остава на последно място, докато Лацио пропусна отлична възможност да се доближи до лидерите и остава на 6-о място с 10 точки.