Лацио се измъчи за победа над Верона за Купата на Италия

Лацио се класира за четвъртфиналите на турнира за купата на Италия по футбол след драматичен успех с 3:2 като домакин над втородивизионния Верона. Очакванията за лека победа за столичани не се потвърдиха.

Гостите започнаха по-добре и можеха да открият още в 30-ата секунда, но вратарят Албано Бицари показа страхотен рефлекс и успя да избие удар с глава отблизо на Саша Беланович. Лацио стигна до първото си положение след едва четвърт час игра, когато Джибрил Сисе стреля с глава от удобна позиция, но над целта.

Домакините все пак успяха да натиснат в края на полувремето и в 44-ата минута бразилският защитник Андре Диас откри резултата след центриране на сънародника си Ернанес от корнер. Сисе пропусна две добри възможности след почивката, а в 58-ата минута столичани все пак удвоиха аванса си.

Томазо Роки нахлу в наказателното поле и шутира, ударът му бе отклони от Джовани Пулиезе и спря в мрежата на Рафаел. Пулиезе се реваншира три минути по-късно. Той проби от ляво и центрира отлично към Емануеле Беретони, който с глава намали.

В 74-ата минута Беретони изведе Марко Д'Алесандро в чиста позиция и резервата направи 2:2 с удар под плонжа на Бицари.

Двубоят отиваше към продължения, но в първата минута на добавеното от съдията време Ернанес от фаул донесе победата на Лацио. Така столичани ще срещнат на четвъртфиналите победителя от мача между Милан и Новара.