Лацио разпиля опашкар в голово шоу на "Олимпико"

Отборът на Лацио записа разгромна победа с 5:2 над опашкаря Верона в първи мач от 25-ия кръг на Серия А, игран на „Стадио Олимпико” в Рим. Успехът бе първи за „орлите” в последните им три мача, като те вече заемат седмата позиция с 36 точки. Верона остава в дъното на таблицата със скромния актив от 15 пункта.

Въпреки че след малко повече от час игра „лациалите” си бяха осигурили комфортен аванс от 3:0 след попадения на Алесандро Матри (44’), Стефано Маури (50’) и Фелипе Андерсон (69’), Верона бързо се върна в мача. В 72-ата минута Леандро Греко намали след страхотно изпълнение на пряк свободен удар. Само седем минути по-късно гостите вече изоставаха само с един гол, след като Лука Тони вкара за 3:2. 38-годишният ветеран реализира четвъртото си попадение през сезона след асистенция на Павел Вжолек.

Все пак до края на срещата домакините не позволиха обрат и след нови два гола на Балде Кейта в 82-ата и Антонио Кандрева от дузпа в 89-ата минута си осигуриха успеха с 5:2.