Лацио продължи италианската мечта в Европа (ВИДЕО)

Лацио записа първата италианска победа в елиминационен мач от евротурнирите този сезон (Лига Европа и Шампионска лига) и продължи мечтата на отборите от Ботуша да се преборят с представителите на Висшата лига в ранглистата на УЕФА.

Както е известно, преди началото на този сезон бе изчислено, че ако италианците повторят впечатляващото си представяне в турнирите от миналия сезон, а англичаните се провалят по същия начин, то Италия още следващата кампания ще има 4 отбора в зона „Шампионска лига“ за сметка на Англия.

Лацио бе неубедителен срещу турския гранд Галатасарай в първия мач, както бе неубедителен през цялото време досега в първенството на Серия А, но изигра силен двубой на „Олимпико“ и срази „Джим Бом“ с 3:1.

Така след равенството 1:1 в Истанбул Лацио продължава напред с общ резултат 4:2 и ще защитава честта на Ботуша и на осминафиналите. Всичките попадения в италианската столица паднаха след почивката – Марко Пароло откри резултата след подаване на Лукас Билия в 59-ата минута.

Само няколко секунди по-късно Билия направи нова асистенция, този път за звездата на тима Фелипе Андерсон, който покачи на 2:0. В 62-ата обаче Оцеткин секна ентусиазма на феновете на „Олимпико“ и с попадението си върна интригата в срещата.

В 72-ата минута обаче Мирослав Клозе (само 120 секунди след появата си в игра) бе точен за крайното 3:1 и по категоричен начин узакони превъзходството на домакините в мача. Така за пети път в историята си Лацио се класира на осминафинал в турнира Лига Европа (включително изявите на 'орлите' в предходния формат Купа на УЕФА).

Lazio 3 - 1 Galatasaray - Highlights - 25-02-2016by TeQuieroRealMadrid