Лацио продължава да мечтае за Европа

Лацио продължава да мечтае за участие в евротурнирите през следващия сезон, след като постигна ценна победа с 2:0 над Сампдория, и то въпреки че игра с човек по-малко след 57-ата минута.

„Орлите“ не впечатлиха особено през първото полувреме, но хубав пробив на Балде Кейта в 42-ата минута завърши с отлично подаване към Антонио Кандрева, който откри резултата в полза на домакините – 1:0.

В 57-ата минута Лукас Билия получи червен картон и остави съотборниците си с човек по-малко на терена, което значително засили интригата. В 73-ата минута обаче Сенад Лулич след великолепна атака на „орлите“ Стефано Маури асистира на босненеца, който донесе спокойствие на своя тим с втори гол – 2:0.

Лацио събра 48 точки и се доближи само на 2 от 5-ия в класирането Интер, като тази позиция ще позволи на „орлите“ от Рим да участват в Лига Европа, защото финалът за Купата на Италия между Наполи и Фиорентина също ще даде евроквота на един от двата тима.

Довечера от 21:45 часа Парма приема Наполи и при евентуален успех ще измести Лацио от 6-тото място, защото ще събере 50 точки.

Сампдория, който изигра двубоя в Рим без наказания си треньор Синиша Михайлович на пейката, остава с 41 точки на 12-то място.