
Лацио потвърди чрез официалната си интернет страница, че е подписал договор с Емилиано Алфаро от Ливърпул де Монтевидео за сумата от 3.2 милиона евро.
Римските „орли" се пребориха с конкуренцията на Дженоа за правата на футболиста и вече могат да се похвалят с неговия подпис.
Алфаро, който е роден в уругвайската столица, но има италиански паспорт, е парафирал с клуба за 4 години и половина.
По непотвърдена информация на медии от Апенините, има вероятност Лацио да го преотстъпи под наем на друг клуб от Серия А, за да му осигури повече игрови минути.
Алфаро привлече погледа на скаутите на „орлите" със своите 12 гола в 25 мача за Ливърпул във втория си период в тима. От 2006-та до 2009-та той се подвизаваше с екипа на уругвайския отбор и записа 53 двубоя, гарнирани с 29 попадения.
След това премина в Сан Лоренсо, но в 18-те си двубоя се разписа само 2 пъти, преди отново да се върне в Ливърпул.
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ