Лацио отново огорчи Милан, този път за Купата (ВИДЕО)

Отборът на Лацио е първият полуфиналист в турнира за Купата на Италия, след като надделя с 1-0 като гост на Милан. По този начин римските „орли“ нанесоха втори шамар на „росонерите“ в рамките на три дни след успеха си с 3-1 в Серия А в събота.

Домакините имаха надмощие през първия половин час на двубоя, но не съумяха да стигнат до гол във вратата на Бериша. Малко нелогично, но до попадение се добраха столичани. В 38-ата минута Микеланджело Албертаци игра с ръка в наказателното си поле и реферът даде дузпа, а Лукас Билия не сбърка – 1-0. В края на първата част Лацио остана с човек по-малко след втори жълт картон на Лорик Кана.

Въпреки че бяха с човек повече, „червено-черните“ изпитваха трудности да преодолеят защитата на съперника. В 70-ата минута Джампаоло Пацини успя да се разпише с хубав шут, но преди това спря топката с ръката си и голът бе отменен. В 78-ата Балде Кейта можеше да реши всичко след хубав рейд, но диагоналният му удар намери лявата греда на Абиати. В последните секунди Алесио Черчи също вкара гол, но и неговото попадение не бе зачетено заради офсайд.

По този начин Милан записа трета поредна загуба във всички турнири и ще бъде цяло чудо, ако Филипо Индзаги запази поста си в следващите дни.