Лацио отново изпревари Милан

Съперникът на Лудогорец в Лига Европа Лацио записа осма победа от началото на сезона в Серия А, след като днес воденият от Еди Рея отбор спечели с 2:0 визитата си на Киево в среща от 22-ия кръг.

По този начин "орлите" отново изпревариха Милан във временното класиране на Калчото, заемайки 9-а позиция с актив от 31 точки. "Росонерите" са десети с две по-малко. Киево пък остава на дъх разстояние от зоната на изпадащите с 18 пункта на сметката си.

За Лацио това бе първи мач без продадения на Интер Ернанеш, но "небесносините" се справиха и без класния бразилски плеймейкър.

Гостите от столицата реализираха по един гол в двете полувремена на срещата, като националът Антонио Кандрева откри още в 6'. Халфът се разписа след асистенция на Балде Кейта и изведе Лацио напред в резултата - 0:1.

Двадесет минути преди края столичани решиха и всичко в своя полза. Асистентът на първия гол Балде Диао Кейта сам отбеляза втория, като този път подаването бе на аржентинеца Кристиян Ледесма.