Лацио отнесе Аталанта след почивката

С голове след почивката Лацио спечели с 3:0 у дома срещу Аталанта в мач от 15-ия кръг на италианското първенство. През първото полувреме домакините имаха териториално превъзходство, но не успяха да достигнат до попадение във вратата на своя съперник.

В 51-ата минута Фелипе Андерсон центрира и Стефано Маури откри резултата в полза на столичани. Малко повече от 20 минути по-късно Андерсон отново подаде на Маури и той вкара второто попадение в срещата.

В 81-ата минута Душан Баста намери Сенад Лулич, който се разписа за крайното 3:0 в полза на Лацио.

Третата поредна победа изкачи "орлите" на трето място в Серия А с актив от 26 точки. Аталанта остана на 15-ата позиция в класирането с 14 точки, посочва БТА.