Лацио не можа да бие закъсалия Болоня

Лацио завърши 0:0 срещу закъсалия Болоня като гост в последен мач от 16-ия кръг на италианското футболно първенство. Така столичани събраха 30 точки и се върнаха на четвъртото място, но пропуснаха възможността да се доближат още до лидера Ювентус, който има 38 точки.

Гостите започнаха мача без водещия си реализатор Мирослав Клозе, който доскоро се възстановяваше от травма и остана резерва. Лацио все пак имаше предимство през първата част, но Антонио Кандрева и Джузепе Биава пропуснаха добри положения.

След почивката Болоня изравни играта и също имаше своите шансове. Клозе все пак влезе в игра четвърт час преди края, но в 86-ата минута Либор Козак от Лацио получи втори жълт и червен картон и това прекърши надеждите за късен успех.

Болоня се изкачи на 15-о място с 15 точки, с точка над зоната на изпадащите. Удинезе излезе на осма позиция след успех с 2:0 над Сампдория в Генуа. Бразилският защитник Данило откри резултата в 17-ата минута, след като засече с глава центриране от корнер на Антонио Ди Натале.

В 28-ата минута Еманюел Баду изведе Ди Натале в чиста позиция, нападателят преодоля вратаря Серхио Ромеро и вкара деветия си гол за сезона в опразнената мрежа.

Домакините опитаха да стигнат до обрат след почивката, но в 64-ата минута резервата Никола Поци пропусна дузпа. Сампдория остана 13-и в класирането със 17 точки.